top of page

Kedy sa tancuje 1. novomanželský tanec?


Možno nie som úplne ten kompetentný, ktorý by mal o tom písať, a preto to berte ako môj postreh z rôznych svadobných udalostí. Svadobná zábava má svoj nepísaný priebeh. Ak môžem hovoriť o trende, použijem to slovo.

Približne už 3.roky pozorujem, že hostia sa najskôr najedia. Teda predjedlo, polievka, hlavné jedlo, prípadne dezert a ide sa tancovať.

Nechcem hovoriť za kuchyňu, ale myslím si, že každý kuchár má radosť, keď servíruje teplé jedlo a nemusí čakať na hostí, ktorí sa roztratia kade – tade a súhlasím s touto formou. Po skončení večere si tak zatancujete Váš 1. novomanželský tanec, rodičovský tanec a následne pokračujete tancom som všetkými hosťami.

Je však stále zaužívané, že 1. tanec si novomanželia odtancujú medzi polievkou a hlavným jedlom. Dôvody sú rôzne. Buď, tak povie starejší, alebo sú to zvyky v rodine, prípadne kvôli kuchyni, alebo jednoducho novomanželia nechcú čakať, alebo chcú, aby si všetci pozreli ich prvý tanec v kľude z miest - ako v Lets Dance. Rodičovský tanec a tanec so všetkými hosťami sa tak presunie po hlavnom chode, alebo dezerte.

Istý som však v tom, že netreba mať z toho veľkú hlavu a treba spraviť, tak ako Vám to vyhovuje. Či už to mali na tej a tej svadbe tak, vy to môžete mať onak. :D. Obe možnosti sú v poriadku, pretože vždy je to s inými ľudmi.

Comments


Single post: Blog_Single_Post_Widget
bottom of page